Co je k tomu třeba, abych mohl/a (i když v tomto případě je nasnadě slovíčko MUSEL/A) používat EET? Rozhodně potřebuji přístup k internetu, dále zařízení, jehož součástí bude software či aplikace určená pro zaevidování tržeb a také bezdrátová tiskárna.

Pokud jste tím vyvoleným, kdo je povinen evidovat své tržby, připomínáme, nezapomeňte si ještě předtím zažádat o autentizační údaje buď na daňovém portále, nebo osobně na finančním úřadě. Dále se pak musíte přihlásit do webové aplikace. Také nezapomeňte zažádat a nainstalovat si požadované certifikáty.

V případě, že byste nedodržovali zákon či některá jeho ustanovení, vystavujete se nebezpečí pokuty do 500 000 Kč. Ve zvlášť závažném případě může dojít i k uzavření provozovny či k dočasnému omezení provozu.

A co je příjemná zpráva nakonec? Podnikatel – fyzická osoba, si může odečíst slevu na dani za zdaňovací období, ve kterém bude poprvé zaevidována tržba (dle EET) až do výše maximálně 5000 Kč(jednorázově). No neberte to – takového pobídky se přece neodmítají! Nyní už souhrně víte, co je k tomu třeba, abyste úspěšně zvládli EET sami.

Přejeme Vám – našim klientům i ostatním EET-povinným –  úspěšný start do EET :).

Nezapomeňte, že my jsme tu pro vás a budeme vám krýt záda!

Za JVL, Lucie Műllerová

Zdroje: www.etrzby.cz