Víte, že podnikatelům nebudou elektronicky evidovány tržby, pokud zapomenou na výměnu EET certifikátu po třech letech jejich platnosti?
O tom, že končí platnost prvotních EET certifikátů, mnoho podnikatelů a firem vůbec neví. Platnost prvních certifikátů, které byly generovány při zavádění EET v první vlně, končí ještě v letošním roce. Certifikáty slouží k podpisu datových zpráv o EET a obecně platí jen tři roky. Výměna se týká všech poplatníků, kteří si certifikát vygenerovali hned na počátku EET a dosud jej v pokladním zařízení používají. Pokud nedojde k výměně a datové zprávy budou podepisovány starým certifikátem, nebudou jejich tržby v systému finanční správy evidovány.

Činnosti spojené s generováním pokladních certifikátů se provádějí ve webové aplikaci Elektronická evidence tržeb na Daňovém portále. Ve webové aplikaci EET v části CERTIFIKÁTY, je možné ověřit dobu platnosti pokladního certifikátu a zároveň využít službu upozornění na konec jeho platnosti. K tomu stačí ve stejné části aplikace do pole „Email pro upozornění“ zadat kontaktní e-mailovou adresu. Na tu budou poplatníkovi zaslány postupně tři e-maily s upozorněním o blížící se expiraci.

Výměnu prosím neodkládejte, po expiraci totiž není možné certifikát znovu obnovit ani prodloužit. Vydání nového certifikátu je bezplatné.
Přesný postup najdete na stránkách www.etrzby.cz nebo http://epodpora.mfcr.cz.